poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Home FAQ
PDF Drukuj Email

Często zadawane pytania na temat No Gravity

1. Czym są sesje No Gravity w przystosowanych do tego kabinach?
2. Czy przebywanie w takiej kabinie może mi się znudzić lub wzbudzić we mnie strach?
3. Ależ ja mam klaustrofobię!
4. Jakie działanie na organizm ma No Gravity w takiej kabinie?
5. Jakie działanie na umysł ma No Gravity w takiej kabinie?
6. Czy Floating w takich kabinach jest skuteczny dla wszystkich?
7. A jeżeli nie potrafię pływać?
8. Czy taka sesja odbywa się w prywatności?
9. Czy moja skóra się pomarszczy?
10. Czy zostaje się zamkniętym na klucz wewnątrz kabiny?
11. Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?
13. Ile trwają sesje?
14. Co ze sobą zabrać?

1. Czym są sesje No Gravity w przystosowanych do tego kabinach?
Jak wyjaśnił to wybitny naukowiec: "No Gravity jest sposobem na osiągnięcie najwyższego stopnia odprężenia, jakiego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła". Zasadniczo, polega to na spędzeniu czasu, unosząc się w spokojnie w zaciemnionym pomieszczeniu na powierzchni wody nasyconej solą Epsom, przy czym głębokość wody wynosi tylko 25 cm, a wyporność jest tak wielka, że ciało bez wysiłku utrzymuje się na jej powierzchni. W tle słychać spokojną muzykę, która ułatwia odprężenie się. W skrócie: jest to stan całkowitego odprężenia psychicznego i fizycznego.

2. Czy przebywanie w takiej kabinie może mi się znudzić lub wzbudzić we mnie strach?
Każdy, kto regularnie korzysta z kabiny w Spa może opowiedzieć o błogiej przyjemności i głębokim odprężeniu jakich doświadcza. Będą znajdować się Państwo na krawędzi stanu nieważkości i co jest zadziwiające, nie będą mieć wrażenia ograniczenia w ciasnej przestrzeni.

3. Ależ ja mam klaustrofobię!
Nie ma problemu... większość osób zmaga się z tą przypadłością. Tak naprawdę nie korzystamy z kapsuł, lecz z kabin do leżenia na wodzie. Można w nich nawet stanąć zupełnie wyprostowanym. Ponadto, wewnątrz znajduje się regulator oświetlenia, który całkowicie oddaje Państwu kontrolę nad pomieszczeniem.

4. Jakie działanie na organizm ma No Gravity w takiej kabinie?
W pozbawionym grawitacji środowisku ciało przechodzi w stan równowagi i ukojenia wewnętrznego, podczas gdy wszystkie zmysły odpoczywają. Badania wskazują, że No Gravity znacząco obniżają ciśnienie krwi oraz tętno, jednocześnie obniżając w organizmie poziom skorelowanych ze stresem substancji chemicznych. Dawne urazy i dolegliwości bólowe (szczególnie pleców) zostają uśmierzone, gdyż sesja usprawnia krążenie krwi. No Gravity ma szerokie zastosowanie w leczeniu stresu, lęków, zmęczenia spowodowanego zmianą stref czasowych oraz w usprawnianiu koncentracji i kreatywności. Sprawność atletyczna i "rozprężenie" również zostają spotęgowane podczas sesji.

5. Jakie działanie na umysł ma No Gravity?
Podczas sesji No Gravity, mózg emituje fale o mniejszej częstotliwości, zwane falami theta, (zwykle pojawiające się tylko podczas stanu głębokiej medytacji lub tuż przed zapadnięciem w sen). Towarzyszą im zazwyczaj żywe obrazy, jasne i twórcze myśli, nagłe olśnienia i inspiracje lub uczucia głębokiego spokoju i przyjemności, wspomagane wydzielaniem endorfin - naturalnych opiatów w organizmie. Dzięki tym efektom No Gravity jest skutecznie stosowane w leczeniu depresji i uzależnień, włącznie z paleniem i alkoholizmem. Szkoły i uniwersytety również korzystają z tego rodzaju urządzeń, jako narzędzia do szybkiej nauki.

6. Czy No Gravity w takich kabinach jest skuteczne dla wszystkich?
No Gravity, jak zresztą wiele innych rozwiązań, nie odpowiada każdemu ale prawie wszystkim. Potrzebna jest do tego chęć z Państwa strony, aby pozbyć się swoich zahamowań i zobaczyć, co się wydarzy. Może do tego być potrzebnych kilka sesji, zanim uda się Państwu osiągnąć całkowite odprężenie fizyczne i psychiczne. W zależności od przebytej dotąd drogi życiowej, No Gravity może dostarczyć godzinę zupełnego relaksu fizycznego, lub też głębokie przeżycie uzdrowicielskie, odmieniające Państwa emocjonalnie i duchowo. No Gravity może być cudownym środkiem pomocniczym w otwarciu drzwi do swojego świata wewnętrznego, stopniowo umożliwiając dostęp do coraz głębszych poziomów swojego ja - tam, gdzie zachodzą prawdziwe zmiany.

7. A jeżeli nie potrafię pływać?
Sesje nie wymagają żadnych umiejętności pływackich. W zasadzie będą się Państwo unosić na wodzie jak korek, a kształt i waga ciała nie mają tu najmniejszego znaczenia.

8. Czy taka sesja odbywa się w prywatności?
Tak, każda kabina w Spa znajduje się w osobnym pomieszczeniu (dlatego nie trzeba nawet zakładać kostiumu kąpielowego, czy slipów). Każdy pokój wyposażony jest w prysznic, który jest do Państwa wyłącznej dyspozycji na czas trwania sesji.

9. Czy moja skóra się pomarszczy?
Nie, ponieważ woda zawiera roztwór soli o wysokim stężeniu, dzięki czemu sole mineralne nie są wypłukiwane ze skóry (co właśnie powoduje marszczenie skóry). Skóra raczej staje się miękka i jedwabista.

11. Czy zostaje się zamkniętym na klucz wewnątrz kabiny?
Ależ skąd! Najwyraźniej oglądali Państwo zbyt wiele horrorów! Drzwi najzwyczajniej otwiera się pchnięciem. Ponadto, wewnątrz kabiny znajduje się regulator oświetlenia.

12. Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?
Musimy stosować się do rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Woda zawiera dużą ilość soli, dlatego roztwór jest sterylny. Dodajemy też niewielką ilość substancji używanych do uzdatniania wody basenowej, aby zapewnić idealną czystość w kabinach. Pomiędzy poszczególnymi sesjami także dokładnie filtrujemy wodę.

13. Ile trwają sesje?
Pierwsza sesja trwa 40 minut, druga 45 minut a kolejne sesje trwają około 50 minut. Ten stopniowy progres przebywania w kabinie pozwala organizmowi przystosować się do specyficznych warunków jakie panują wewnątrz kabiny.

14. Co ze sobą zabrać do No Gravitu?
Tylko ręcznik i klapki, strój kąpielowy jest niepotrzebny dlatego, że całe pomieszczenie wraz z łazienką masz do swojej dyspozycji.